Hakkımızda

Potansiyel enerji; bir nesnenin konumundan dolayı, diğer nesnelere göreceli olarak sahip olduğu enerjidir. Biz bu enerjimizi geleceğimizi şekillendirecek olan Türk sanayisinde kullanmak üzere 2011 yılında kurduk. Bu şirketi kurarken en temel amacımız kaliteli hizmeti uygun fiyata sağlarken müşterilerimizin memnuniyetini mühendislik etik kurallarından sapmadan sağlamaktır.

 

Müşterilerimizin memnuniyeti en önemli kalite standartımızdır.

 

Potansiyel Enerji olarak müşterilerimizin beklentilerine mühendisliğin sunacağı en iyi kalite ve istikrarla karşılık vermek önceliğimizdir. Yaptığımız işe sahip çıkmak ve sonrasında da müşterilerimizin yanında olmak vazgeçmeyeceğimiz görevimizdir.

 

Mühendislik hizmetlerinde ‘en iyi’ olmak, öncelikli hedefimizdir.

 

Potansiyel Enerji yaptığı işte kaliteden ödün vermeden ve verdiği hizmette de en nitelikli çözümü sunarak müşteriye sunulan seçeneklerde en iyi olmak ve kamuoyunda sahip olduğumuz bu imajı korumak ana hedefimizdir. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve buna uygun yol haritasını herzaman güncel tutmak temel ilkemizdir.

 

İnsan kaynakları en önemli sermayemizdir.

 

Potansiyel Enerji olarak yaptığımız işin sunumu bizzat çalışan arakadaşlarımız ile geçekleşmektedir. Ürün ve hizmetlerimizin müşterilerimizdeki yansıması çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. Kaliteli hizmet için en iyi takımı kurmak ve yetişkin insan gücünü bünyemizde bulundurabilmek, teknik ekibimizin yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami faydayı sağlamak; çalışan arkadaşlarımızın verimliliklerini artırmak, kişisel gelişmelerine imkân tanımak ve iş birliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, Potansiyel Enerji olarak kuşaklar boyu devamlılığı sağlamak için seçtiğimiz yoldur.

 

Sürdürülebilir büyüme içen temel gereklilik kaynak yaratmaktır.

 

Potansiyel Enerji olarak müşterilerimize verilen hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; çalışanlarımızın ve toplumun ekonomik ve sosyal gelişmesine yardımcı olmak üzere, sağladığımız faaliyetlerden yeni kaynaklar yaratmak ve tüm kaynakların akılcı kullanımını sağlayarak mühendisliğin sürekli yenilenen hizmetlerine ayak uydurmak ana ilkelerimizdendir.

 

Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur.

 

Potansiyel Enerji ticari ilişkilerinde etik kurallara uygun, müşterisiyle karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyeti gözeterek yasalara daima uymay kendine bir ilke edinmiştir. Bugüne gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, sürdürebilir çevre bilinciyle davranmak ve bu bilinci etrafımıza yaymak en temel sosyal sorumluluğumuzdur.